E Twinning projekt: „100. dan u školi 2022.“
Autor: Karmen Turk, 21. 3. 2022.

U projektu su sudjelovali vjeroučenici drugih, petih i osmih razreda. Kroz razne aktivnosti obilježili smo ovaj dan. Cilj obilježavanja 100. dana u školi je učiti kroz igru, bez udžbenika i bilježnica te sve aktivnosti povezati s brojem 100Vjeroučenici drugih razredi poslušali su biblijsku pripovijest Izgubljena ovca. Analizirajući priču došli smo do zaključka kako je Isus svaki čovjek važan i on se brine za njega. Nacrtali smo i izrezali 100 ovaca i dobrog pastira i uredili pano na temu dobrog pastira i 100 ovaca.

Kako smo ovaj dan obilježavalo od 14. veljače iz hamer papira u crvenoj boji izrezali smo srca. Srca smo ostavili učenicima osmih razreda kako bi u njih ispisali riječ ljubav na 100 jezika svijeta.

Vjeroučenici petih razreda pisali su 100 pojmova koje smo naučili na nastavi vjeronauka. Ovi aktivnost radili su u manjim grupama ili u paru. Po završetku su pisali opis jednoga biblijskoga lika, ali u 100 riječi. Iz toga je nastala aktivnost koju su učenici sami predložili. Obukli su se kao biblijski lik kojega su opisivali i snimili video o njemu pomoću svojih mobilnih uređaja. Neke uratke možete vidjeti u E knjizi. Poveznica je na kraju teksta.

Kako se riječ ljubav kaže na 100 jezika svijeta istraživali  su vjeroučenici osmih razreda. Aktivnost su radili u paru ili manjoj skupini. Kada su istražili i napisali riječ ljubav na 100 jezika svijeta tim su pojmovima ispisali srca koja su izrezali učenici drugih razreda. Uredili su i pano u duhu svetoga Valentina i ljubavi.

Po završetku svih aktivnosti učenici su ispunili evaluacijske upitnika. Jako su zadovoljni načinom na koji smo obilježili 100. dan u školi i nadaju se da ćemo još koji dan tako učiti i istraživati.

O svemu što smo osmislili  i radili  ožete vidjeti u E knjizi na poveznici: https://read.bookcreator.com/oFmPBxulyPUEfSpKCSN4fhncr1I3/Eg8S3BycRyqLgKyLzWefiA

Priloženi dokumenti:
eTwinning_projekt_-_izvjesce.pdf (1.40 MB)

E Twinning projekt: „100. dan u školi 2022.“
Autor: Karmen Turk, 21. 3. 2022.

Priloženi dokumenti:
eTwinning_projekt_-_izvjesce.pdf (1.40 MB)