« Ožujak 2024 »

Projekti
  • Na saziv Učiteljskog vijeća uspostavljena je suradnja s osnovnim školama „Primož Trubar “ iz Preserija i „Velike Lašče“ iz Velikih Lašča (Slovenija) te s školama u Klani i Jelenju na radu projekta "Rimski zid". Po završetku rada uspješno je nastavljena suradnja sa školama u Sloveniji

• U školi se provode slijedeći programi i projekti:Trening životnih vještina, program NZZJZ, Prvašić u domu, program NZZJZ, Debljina, program NZZJZ, Komadić po komadić, zajednički projekt Udruge A.NA.NAS i likovne grupe, Škole za Afriku, program UNICEF-a, Sol- lijek, hrana i otrov, projekt odobren na natječaju Udruge Zlatni rez i L Oreala, međunarodni projekt PIRLS i TIMSS, Školski projekt Terra Aromatica, projekt Školski infocentar, od 2007./08. uključeni u projekt Odjela za školstvo i Zavoda za informatičku djelatnost Grada Rijeke, projekt Rijeka pliva, zajednički projekt Grada Rijeke i PK „Primorje- Croatia osiguranje“, školski projekt Godišnja doba kroz zvukove, mirise i okuse našeg kraja, Paths- Rastem, zajednički projekt Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu, Penn State University USA-e, NZZJZ Pgž, Zajedno više možemo, projekt PU Primorsko- goranske u suradnji s Gradom Rijeka.

• Od 1969. godine škola je vježbaonica Filozofskog fakulteta i Učiteljskog fakulteta, od 2004. godine i Akademije primjenjenih umjetnosti, a od 2008. i Teologije u Rijeci. U školi se provode stručni ispiti za učitelje pripravnike iz vjeronauka, biologije i engleskog jezika. Naši učitelji, mentori studentima, prenose svoja znanja i ljubav prema učiteljskom pozivu. Kao takva vježbaonica, škola uživa veliki ugled u našem kraju i šire. Škola je 1972. godine dobila nagradu Grada Rijeke. U Učiteljskom vijeću ima 14 učitelja savjetnika i mentora.