« Ožujak 2024 »

Europa u školi

Europa u školi pedagoška je aktivnost koja je službeno priznata u mnogim rezolucijama i preporukama europskih institucija te u službenim dokumentima izdanim od strane nacionalnih pedagoških autoriteta. Uvođenjem europskih tema u školstvo Europa u školi želi pomoći mladim ljudima kako bi razvili mogućnosti i vještine koje im pomažu sa suočavanjima s izazovima modernog društva.
Europa u školiuz pomoć učitelja i profesora potiče mlade ljude da poboljšaju svoje znanje i razumijevanje vlastite kulture te postanu svjesni građani Europe.

EUnited - Europa koja povezuje moto je ovogodišnjeg natjecanja Europa u školi te ujedno i poziv učenicima da razmisle što nas sve povezuje. Učenici viših razreda kroz Natjecanje imat će priliku istražiti što nas povezuje  na europsko-društvenom i političkom planu radeći na temama poput mira na europskom kontinentu, uvažavanju različitosti i budućnosti našeg planeta.  Učenici od 5 do 8 razreda imali su za temu „Cirkus u Europi“. Mnogo raznolikih ljudi s posebnim darovima i talentima žive zajedno u cirkusu. Oni čine društvo iz različitih zemalja, što cirkus čini arenom za umjetnike, klaunove i glazbenike iz cijele Europe.

Radovi učenika šestog razreda Filipa Čokljata, Gabrijela Erstića i Lucije Mutishi rađeni pod mentorstvom Nives Papandopulo odabrani za državno natjecanje.

Filip Čokljat

Gabriel Erstić