EKSKURZIJA OSMAŠA
Autor: Kristian Iskra, 4. 6. 2013.

ĐAKOVO-OSIJEK-KOPAČKI RIT-ILOK-VUKOVAR-VINKOVCI

SVIBANJ 2013.

Naši osmaši u pratnji razrednica i prof.Ceznera za svoju su destinaciju odabrali Slavoniju i Baranju.

Posjetili su poznatu ergelu Đakovu, prelijepu đakovačku katedralu i Korzo grada, smjestili su se u hotelu 'Silver' te obišli osječku Tvrđu i centar grada.

Vozili se brodom u Kopačkom ritu te vlakićem u Iloku gdje su posjetili vinograde i podrume, odali počast Gradu heroju i žrtvama Domovinskog rata te prošetali Vinkovcima.

Izlazak u disko, druženja, nova prijateljstva i simpatije pridodali su ugodnom ozračju i dali pečat izvrsnosti na kraju osnovnoškolskog obrazovanja.

(kliknuti na sliku desnim klikom, zatim "pogledaj sliku" za pogled u punoj veličini)

A evo i još jednog teksta na temu ekskurzije:

EKSKURZIJA  8.a, b i c RAZREDA

Učenici su bili u pratnji razrednica Anite Afrić, Daniele Pavlak Ćoso, Marine

Vranković te učitelja Borisa Ceznera na ekskurziji u Slavoniji. Krenuli smo iz Rijeke

8. svibnja 2013. Autoputom do Đakova. Tu smo posjetili Katedralu sv. Petra i Ergelu

Đakovo. Nakon toga smo krenuli u Osijek. Nakon razgledavanja grada smješteni

smo u hotel.

Sljedeći smo dan krenuli u organizirani posjet Parku prirode Kopački rit. U

popodnevnim smo satima krenuli u Vukovar. Poslije panoramske vožnje baroknim

Vukovarom posjetili smo dvorac Eltz u kojem se smjestio Muzej grada Vukovara.

Obišli smo Ovčaru i Gradsko groblje, a onda krenuli do mjesta Križa na ušću rijeke

Vuke u Dunav Križ je podignut u znak sjećanja na sve žrtve pale za slobodu

Hrvatske.

Posljednjeg smo dana ekskurzije posjetili Iločke vinograde, Ilok, razgledali Iločku

tvrđavu i krenuli u Vinkovce. Nakon obilaska grada uputili smo se prema Rijeci kamo

smo stigli u 22 sata.

Galerija fotografija nalazi se ovdje

EKSKURZIJA OSMAŠA
Autor: Kristian Iskra, 4. 6. 2013.

ĐAKOVO-OSIJEK-KOPAČKI RIT-ILOK-VUKOVAR-VINKOVCI

SVIBANJ 2013.

A evo i još jednog teksta na temu ekskurzije:

EKSKURZIJA  8.a, b i c RAZREDA

Učenici su bili u pratnji razrednica Anite Afrić, Daniele Pavlak Ćoso, Marine

Đakovo. Nakon toga smo krenuli u Osijek. Nakon razgledavanja grada smješteni

smo u hotel.

Sljedeći smo dan krenuli u organizirani posjet Parku prirode Kopački rit. U

popodnevnim smo satima krenuli u Vukovar. Poslije panoramske vožnje baroknim

Vukovarom posjetili smo dvorac Eltz u kojem se smjestio Muzej grada Vukovara.

Vuke u Dunav Križ je podignut u znak sjećanja na sve žrtve pale za slobodu

Hrvatske.