Intervju - Martina i Aida
Autor: Kristian Iskra, 13. 3. 2013.

A znate li tko je Martina?

Martina Gergorić je učenica 4.a razreda naše škole, istovremeno i učenica Osnovne škole za klasični balet i suvremeni ples pri OŠ Vežica.

Svi ste čuli za Giuseppea Verdija i Aidu!

Vjerovatno ste čuli i da je ovih dana, točnije ove veljače u HNK «Ivana pl. Zajca» premijerno izvedena upravo jedna od najpoznatijih svjetskih opera «Aida», nastala u koprodukciji nacionalnih kazališnih kuća iz Rijeke i Zagreba, a u povodu obilježavanja 200. obljetnice rođenja tog istaknutog talijanskog skladatelja.

«Aida" je jedan od najljepših primjera Verdijeva stvaralaštva koji je u cijelosti posvećen temi ljubavi.

Ta nadahnuta priča o starom Egiptu, mističnim obredima i zabranjenim strastima obiluje prekrasnim arijama, moćnim zborovima, baletnim prizorima i uzbudljivom orkestralnom glazbom.

Martina je balerina koja je nježnim baletnim koracima upotpunila moćnu «Aidu» i na čijem se ramenu operna diva Kristina Kolar na trenutak utješila. Vrlo vješto odradila je cijelu predstavu i zajedno sa cijelom ekipom dobila pljesak oduševljene riječke publike.

Bravo Martina!

Kako i priliči jednoj zvijezdi, web novinarka Tjaša Desnica napravila je i kratak intervju s Martinom.

KAKO SI SE OSJEĆALA DOK SI GLUMILA MALU AIDU?

- Bilo je dobro, bio je poseban osjećaj glumiti neku posebnu, za mene veliku ulogu. Svidjelo mi se što sam napredovala.

JESI LI IMALA TREMU PRIJE PREDSTAVE?

- Jesam malo, ali to sam i očekivala.

KAKO JE BILO NA PREMIJERI?

- Bilo je prekrasno, uzbudljivo! Svidjelo mi se kad smo na kraju dobili veliki pljesak.

ŠTO TI SE U PREDSTAVI NAJVIŠE SVIDJELO?

- Kada bježim od Anubisa i trčim u Aidin zagrljaj.

KAKO TI JE BILO GLUMITI ROBA?

-  Zanimljivo, ali i pomalo teško.

JELI TI SE SVIDJELA SCENA I KOSTIMI?

- Sve mi je bilo lijepo, a naročito moja odjeća.

KOLIKO TI JE VREMENA TREBALO DA UVJEŽBAŠ KOREOGRAFIJU?

- 2 do 3 dana.

JESI LI DOBILA NEKE POKLONE?

- Od none sam dobila košaru punu čokolada.

ZA NASTUP SI DOBILA PUNO POHVALA. A KRITIKA?

- Koliko ja znam, nisam.

Pripremila: Nataša Belić

A evo slika iz predstave:

(kliknuti desnim klikom na sliku, pa pogledaj sliku za prikaz u punoj veličini)

Intervju - Martina i Aida
Autor: Kristian Iskra, 13. 3. 2013.

A znate li tko je Martina?

Svi ste čuli za Giuseppea Verdija i Aidu!

Bravo Martina!

KAKO SI SE OSJEĆALA DOK SI GLUMILA MALU AIDU?

JESI LI IMALA TREMU PRIJE PREDSTAVE?

- Jesam malo, ali to sam i očekivala.

KAKO JE BILO NA PREMIJERI?

ŠTO TI SE U PREDSTAVI NAJVIŠE SVIDJELO?

- Kada bježim od Anubisa i trčim u Aidin zagrljaj.

KAKO TI JE BILO GLUMITI ROBA?

-  Zanimljivo, ali i pomalo teško.

JELI TI SE SVIDJELA SCENA I KOSTIMI?

- Sve mi je bilo lijepo, a naročito moja odjeća.

KOLIKO TI JE VREMENA TREBALO DA UVJEŽBAŠ KOREOGRAFIJU?

- 2 do 3 dana.

JESI LI DOBILA NEKE POKLONE?

- Od none sam dobila košaru punu čokolada.

ZA NASTUP SI DOBILA PUNO POHVALA. A KRITIKA?

- Koliko ja znam, nisam.

Pripremila: Nataša Belić

A evo slika iz predstave:

(kliknuti desnim klikom na sliku, pa pogledaj sliku za prikaz u punoj veličini)