Nagrađeni Niko Miknić u rezidenciji veleposlanika Japana
Autor: Nataša Belić, 12. 12. 2022.

Učenik 6. b razreda Niko Miknić pozvan je 8. prosinca 2022. na svečanu dodjelu nagrada autorima najbolje ocijenjenih haiku radova pristiglih na  17. Svjetski dječji haiku natječaj za 2021. – 2022. godinu u organizaciji Jal Foundationa.

Na natječaju je sudjelovao 241 učenik iz 28 hrvatskih osnovnih škola, od čega je 4 učenika osvojilo glavne nagrade, a 10 posebne JAL-ove nagrade. Glavnu nagradu dobila su dvojica naših učenika - Niko Miknić i Vibor Drenjak, učenik bivšeg 8. d razreda.

Svečanosti se održala u rezidenciji veleposlanika Japana, a nazočio je veleposlanik, njegova ekselencija Iso Masato, generalni direktor podružnice Japan Airlinesa u Frankfurtu Hirokazu Jo i Višnja McMaster, koordinatorica  natječaja za Republiku Hrvatsku. Uz Niku su događanju nazočile ravnateljica naše škole Tatjana Bandera Mrakovčić i mentorica nagrađenih učenika Ivana Smolčić Padjen.

Niko je pročitao svoj rad, a zatim je njegov haiku pročitan na japanskom jeziku. Primio je diplomu i nagradu, a bio jedini nagrađeni učenik koji je primio osobnu nagradu - sliku svoga rada uz osobnu čestitku gospođe Višnje Mc Master jer je Nikin rad zadržan u Japanu i više mu nije dostupan. Nagrađeni učenici dobit će zbornike u kojem će biti objavljeni najuspješniji radovi djece iz 57 zemalja svijeta. Svečanost je završila pjesmom Arigato, sayonara (Hvala, doviđenja), a uslijedio je japanski ručak s iznimno ljubaznim domaćinima.

Čestitamo Niki i Viboru!

Nagrađeni Niko Miknić u rezidenciji veleposlanika Japana
Autor: Nataša Belić, 12. 12. 2022.

Čestitamo Niki i Viboru!