BOŽIĆNI SAJAM
Autor: Karmen Turk, 27. 3. 2014.

U OŠ “Nikola Tesla,“ od ove školske godine aktivno je krenula sa radom Učenička zadruga „Teslići“ te  17.prosinca 2013 .priredila svoj prvi veliki Božićni dječji sajam i na taj način ujedno se i predstavila široj javnosti . Gužva koja je vladala oko svakog štanda najbolje govori o uspješno organiziranom sajmu, koji se prvi puta organizirao u organizaciji naše Učeničke školske zadruge  uoči Božića.

Kroz rad naših 10 sekcija nastojati  ćemo kod učenika razvijati svijest o nužnosti i vrijednosti rada , razvijati i njegovati radne navike te odgovornost, inovativnost, samostalnost, poduzetnost i potrebu  za međusobnom pomoći i  suradnjom

Zanimanje, interes i pohvale za naš  rad samo su nam dale još veći poticaj da nastavimo sa našim aktivnostima.

Po cijenama od 5 do najviše 100 kuna prodavale su se, vrijednim rukama učenika, nastavnika, roditelja i prijatelja škole, izrađene čestitke, cvjetni aranžmani za stol, vjenčići za vrata, svijeće, svijećnjaci, nakit za bor, jaslice, anđelići, slike, domaći kolači ,paprenjaci ,pekmez od šljiva i smokava te raznovrsni ukrasni i uporabni predmeti koji će ovoga Božića i Nove godine krasiti mnoge domove ili poslužiti kao lijep dar dragoj osobi.   Mnogobrojni posjetitelji, među kojima su bili roditelji, none, nonići te mnogi gosti i prijatelji ,kupovali su izložene božićne ukrase koje su izradili učenici, uz pomoć učitelja i roditelja te vanjskih suradnika.

Materijalna sredstva koja koji smo zaradili od prodaje utrošiti ćemo za nabavku materijala i pribora za daljnji rad.

Fotogalerija