« Ožujak 2024 »

Tematski park - Ginko i eTwinning projekt GUGO GetUpGoOut
Autor: Karmen Turk, 11. 2. 2020.

Projekt „Tematski park – Ginko“ provodi
se uz potporu sudioničkog programa
Zeleni val, koji provodi RiHub u sklopu
projekta EPK Rijeka 2020.
Učenici trećih razreda naše škole
ovaj su projekt povezali sa svojim
eTwinning projektom „GUGO GetUpGoOut“,
u kojem sudjeluju sa 34 škole iz
Rumunjske, Turske, Poljske, Grčke,
Srbije, Češke, Albanije i Hrvatske.
Glavni je cilj eTwinning projekta
učiniti poučavanje zanimljivim,
povezati nastavu s prirodom i pobuditi
zanimanje učenika za učenje.

Projektom „Ginko“ obuhvaćene su zelene površine i stabla na Školjiću i u Starom gradu u jednu tematsku cjelinu. Projektom je planirana izrada i postavljanje ptičjih kućica na stabla, čime će se stvoriti tematski eko-park. Trideset će kućica privući ptice kao svoje stanare i dati karakter stablima. Šesnaest odabranih stabala označit će se i info pločicama. Park Ginko nazvan je tako po jednom zaštićenom i raskošnom stablu koje raste u Rijeci, ispred zgrade na adresi Žrtava fašizma 6. Voditeljica je projekta Dragica Vukelić, dipl.ing.arh., a stručni mentori arhitekt stolar Ivan Juretić (dizajn, izrada i radionica ličenja i postave) i ornitolog dr.sc. Goran Sušić. Učenici su 7. veljače 2020. sudjelovali na predavanju o pticama i naučili nešto novo o pticama u našem gradu. S radošću iščekujemo sljedeću aktivnost - obilazak postavljenih kućica na stabla i u grmove u okolici naše škole.