Uz CD za PjesmaRIcu snimljen i videospot
Autor: Orjana Marušić Štimac, 26. 4. 2022.

Uz snimljen nosač zvuka u projektu "PjesmaRica" učenici naše škole snimili su uz svoju izvedbu pjesme "Učinimo nešto" i videospot u suradnji s Bojanom Kukuljanom iz Neon studija, Darkom Terlevićem i Jelenom Fabijan.

Učenice 6.a Mara Vidačković, Ema Antonić, Lauren Baričević, Ema Mohorovičić, Ajla Pokas, Uma Papić - Gamse i sada srednjoškolac, Lino Čop uz mentore prof. Vedrana Mijića i psihologinje Orjane Marušić Štimac, su sudjelovali izvedbom pjesme Ri Vala - Učinimo nešto u projektu "PjesmaRica". Na početku ove školske godine, pod istoimenim nosačem zvuka pri izdavačkoj kući DallasRecords, izašao je CD s trinaest popularnih pjesama iz razdoblja riječkog vala u obradi učenika osnovnih škola s područja grada Rijeke i okolice. Samo neke od obrada slavnih bendova i njihovih pjesama, koje se mogu čuti na CD- u su: Grad - Nebo, Cacadou Look - Kao pjesma, Fit - Zaboravit ću sve, i mnoge druge.  Početkom drugog polugodišta rodila se ideja o snimanju videospotova za pjesme koje se nalaze na nosaču zvuka, pa su se tako naši učenici našli pred objektivom kamere. Za glazbene aranžmane i zvučni zapis zahvaliti možemo Darku Terleviću, a za video zapis Neon studiju pod vodstvom Bojana Kukuljana. Za realizaciju cijelog projekta odgovorna je prof. Jelena Fabijan kojoj se od sveg srca zahvaljujemo, kao i svima koji su sudjelovali i omogućili da naši učenici budu dio ovoga projekta kojim je zabilježen komadić i njihovoga djetinjstva.