David i Sven - novi Ambasadori "Tić"-a
Autor: Orjana Marušić Štimac, 2. 12. 2013.

Povodom Svjetskog dana prevencije zlostavljanja djece "Tić" je 19.11.2013. u Gradskoj vijećnici Grada Rijeke okupio aktualne Ambasadore Tića-djecu ambasadore nenasilja,  koji su  novoj, već četvrtoj, generaciji ambasadora prenijeli svoja iskustva i znanja dobivena za vrijeme trajanja mandata, te ih upoznali s ulogom ambasadora Tića.

Tog dana održan je prvi susret novih predstavnika šestih razreda riječkih osnovnih škola koji su promovirani u ambasadore nenasilja te su upoznati sa svojom zadaćom da, sukladno svojoj dobi i mogućnostima, promiču dječja prava i obveze, podsjećaju učenike svojih škola i javnost da problem zlostavljanja i zanemarivanja djece postoji i da se o tome ne smije šutjeti.

Osvrnuvši se na aktivnosti u kojima su sudjelovali tijekom dvogodišnjeg mandata, stari ambasadori su istaknuli kako su se, dobro zabavili, stekli nova prijateljstva i nova znanja te osjećali da su bili od koristi i vršnjacima u svojim školama. Hana Rut lerga predstavljala je aktualne ambasadore naše škole.

Novoizabrani ambasadori iskazali su veselje i čast što će tijekom naredne dvije godine predstavljati svoju školu u nizu aktivnosti u okviru kojih će, svojom kreativnošću i stavovima moći doprinijeti većoj učinkovitosti prevencije nasilja nad i među djecom. Također su naveli i teme o kojima bi voljeli više saznati tijekom svog mandata, a koje procjenjuju korisnima (npr.cyberbulling). Sven Mišković i David stojaković novi su ambasadori naše škole.

- dokumentarni film o Ambasadorima možete pogledati na:

Izvješće izradila: Klaudia Segnan Bilović, prof.psih.