Obavijest - izravan upis
Autor: Karmen Turk, 24. 6. 2014.

Poštovani,
slijedom upita kandidata i škola, obavještavamo vas da će sukladnoKalendaru objavljenom na str. 34. publikacije „Prijave i upisi u srednješkole u šk. god. 2014./2015. – Idemo u srednju!“, rangiranjekandidata s teškoćama u razvoju bit obavljeno do25. lipnja 2014. g., najkasnije do 26. lipnja, kada započinjuprijave obrazovnih programa za ostale kandidate. Kandidati će rezultaterangiranja moći vidjeti na svom sučelju na Upisi.hr, a isto mogu vidjeti injihovi razrednici.

Kandidati i njihovi roditelji koji su u zahtjevu za ostvarivanjemprava izravnog upisa naveli redoslijed obrazovnih programa u skladu s njihovimželjama, smatra se da su na taj način dali svoju suglasnost da se isti unesukao lista prioriteta kandidata, te stoga nećebiti potrebno dodatno ispisivati prijavnicu u razdoblju kada će seispisivati za ostale kandidate. Kandidati koji su ostvarili pravo izravnogupisa ne ispisuju prijavnicu.

Rok za dostavu dokumenata koje je potrebno dostavitisrednjoj školi, kako bi kandidat bio upisan u obrazovni program u kojem jeostvario pravo izravnoga upisa vrijedi za sve, odnosno od 14. do 18. srpnja 2014. g. Budući da ćekandidati već 25. lipnja 2014. g. imati saznanja o tome jesu li ostvarili pravoizravnoga upisa u jedan od prijavljenih obrazovnih programa, imat će dovoljnovremena da prikupe i u gore navedenome roku dostave potrebnu dokumentaciju,ovisno o tome koji su dokumenti navedeni kao preduvjeti za upis u pojediniobrazovni program.

Ukoliko do 26.lipnja 2014. g. ne ostvare pravo izravnoga upisa u jedan od prijavljenihobrazovnih programa, bit će im omogućeno da se prijavljuju kao i ostalikandidati tijekom ljetnoga upisnoga roka, dakle od 26.06. do 08.07.2014. Napominjemoda, sukladno uputama na str. 24. gore navedene publikacije, kandidati steškoćama u razvoju koji ostvare pravo izravnoga upisa u srednju školu do 25.lipnja 2014. g. neće se moći prijavljivati za upis u druge obrazovne programetijekom ljetnoga upisnoga roka.

Ukoliko kandidat ne potvrdi ostvareno pravo na izravan upisu jedan od prijavljenih obrazovnih programa tijekom ljetnoga upisnoga roka,odnosno najkasnije do 18. srpnja 2014. g.,kada je krajnji rok za dostavu upisnice iostalih potrebnih dokumenata, istome će se poništiti navedenoostvarivanje prava na izravan upis te će mu biti omogućeno da se prijavi zaupis tijekom jesenskoga upisnoga roka i to u one obrazovne programe/srednješkole u kojima bude ostalo slobodnih upisnih mjesta.

Molimo da obavijestite kandidate i njihove roditelje ukolikouočite da kandidat nije ostvario pravo izravnog upisa, kako bi se upisali uredovitom roku.

Za sve informacije možete se obratiti upisnom povjerenstvuUreda državne uprave u PGŽ:
1.      Antonia Bakić , tel: 354 452,e-mail: antonia.bakic@udu-pgz.hr <antonia.bakic@udu-pgz.hr>
2.      Ingrid Mrđen, tel: 354 454, e-mail: ingrid.mrdjen@udu-pgz.hr <ingrid.mrdjen@udu-pgz.hr>
3.      Ibrahim Ružnić, tel: 354 449, e-mail: ibrahim.ruznic@udu-pgz.hr <ibrahim.ruznic@udu-pgz.hr>

S poštovanjem,

Lp,

Antonia Bakić, dipl. iur.
Voditeljica Odjela

URED DRŽAVNE UPRAVE U PRIMORSKO-GORANSKOJŽUPANIJI