Školsko poslijepodne samo za mene
Radionica „Oralna higijena“ u Školskom poslijepodnevu
Autor: Orjana Marušić Štimac, 6. 12. 2023.

Dana 1. prosinca 2023. godine u Školskom poslijepodnevu provedena je radionica „Oralna higijena“. Radionicu je vodila doktorica dentalne medicine Bojana Čulev. Učenicima je doktorica pregledavala zube te im pokazala pravilno pranje zuba. Na kraju nam je naša draga Zubić vila poklonila zubne paste i četkice, a mi smo joj prigodnim dječjim radom od srca zahvalili.

Priloženi dokumenti:
Zubic_vila_1.png (375.05 KB)
Zubic_vila_2.png (365.54 KB)

Kroz projekt "Školsko poslijepodne samo za mene" djeci u razvoju osiguravamo svakodnevni boravak s educiranim izvoditeljima koji kao pozitivni modeli i ciljanim aktivnostima kod djece razvijaju higijenske i radne navike, primjerene oblike komunikacije i načine mirnog rješavanja sukoba, osamostaljivanje, pružaju podršku u učenju i usvajanju drugih vještina, te kroz iskustveno učenje približavaju različite segmente svakodnevnog života.

Unutar vremena u projektu učenici se bave kreativnim aktivnostima, sportskim aktivnostima (capoiera), posjećuju znamenitosti i kulturne ustanove našeg grada i sl.

Direktni korisnici programa „Školsko poslijepodne samo za mene“ su učenici OŠ Nikola Tesla od prvog do osmog razreda kojima pužamo emocionalno toplo, sigurno i poticajno okruženje, te strukturirano vrijeme nakon nastave.

Indirektni korisnici projekta su drugi učenici škole, članovi obitelji korisnika, učitelji i šira zajednica.

Autorice projekta su doc.dr.sc. Nataša Vlah s Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i mr.sc. Orjana Marušić Štimac iz OŠ Nikola Tesla.

Nad projektom se provodi sustavna evaluacija.

Projekt financijski podupiru Grad Rijeka, Zaklada "Hrvatska za djecu" i Ministarstvo socijalne politike i mladih.

Priloženi dokumenti:
IMG 0919.JPG