Školsko poslijepodne samo za mene
Mjesec hrvatske knjige i svjetska izložba dječjih likovnih radova u Dječjoj kući
Autor: Orjana Marušić Štimac, 23. 10. 2023.

Dana 20. listopada 2023. godine učenici Školskog poslijepodneva posjetili su Dječji odjel Stribor u Gradskoj knjižnici povodom Mjeseca hrvatske knjige. Spoznali smo da čitanje produbljuje znanja, proširuje vokabular, poboljšava pamćenje te zabavlja i umiruje. Također, posjetili smo svjetsku izložbu dječjih likovnih radova „Radost Europe“. Učenici su sa zanimanjem pogledali slike i upoznali likovni jezik cijeloga svijeta.

Kroz projekt "Školsko poslijepodne samo za mene" djeci u razvoju osiguravamo svakodnevni boravak s educiranim izvoditeljima koji kao pozitivni modeli i ciljanim aktivnostima kod djece razvijaju higijenske i radne navike, primjerene oblike komunikacije i načine mirnog rješavanja sukoba, osamostaljivanje, pružaju podršku u učenju i usvajanju drugih vještina, te kroz iskustveno učenje približavaju različite segmente svakodnevnog života.

Unutar vremena u projektu učenici se bave kreativnim aktivnostima, sportskim aktivnostima (capoiera), posjećuju znamenitosti i kulturne ustanove našeg grada i sl.

Direktni korisnici programa „Školsko poslijepodne samo za mene“ su učenici OŠ Nikola Tesla od prvog do osmog razreda kojima pužamo emocionalno toplo, sigurno i poticajno okruženje, te strukturirano vrijeme nakon nastave.

Indirektni korisnici projekta su drugi učenici škole, članovi obitelji korisnika, učitelji i šira zajednica.

Autorice projekta su doc.dr.sc. Nataša Vlah s Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i mr.sc. Orjana Marušić Štimac iz OŠ Nikola Tesla.

Nad projektom se provodi sustavna evaluacija.

Projekt financijski podupiru Grad Rijeka, Zaklada "Hrvatska za djecu" i Ministarstvo socijalne politike i mladih.

Priloženi dokumenti:
IMG 0919.JPG