Tematski park "Ginko"
Autor: Nataša Belić, 14. 10. 2019.

Grupa gradjana pod nazivom "Kvart za 5" pokrenula je ovaj projekt kako bi utjecali na podizanje kvalitete života u MO Školjić - Stari grad. Projekt se počeo realizirati u prosincu 2017.g. kada su kupljena i postavljena igrala te se oličile klupe u parkiću  na Školjiću. U ličenju su sudjelovali i učenici (4.b) naše škole.

Projektom "Ginko" obuhvaćene su zelene površine i stabla na Školjiću i u Starom gradu u jednu tematsku cjelinu. Iako u spomenutim kvartovima reprezenativnih stabala ima dosta, ona su uglavnom nezamijećena u izbetoniranoj okolini. Projektom je planirana izrada i postava ptičjih kućica po stablima čime bi se stvorio tematski eko park. Kućice bi privukle ptice kao svoje stanovnike i dale karakter stablima. Odabrana stabla, njih 16, bi se označila info pločicama.

Učenici trećih razreda  uključili su se u projekt  te su se za njih održale radionice na kojima su kroz rad i igru usvajali znanje o pticama i drveću, bojali su brojeve na kućicama i info pločicama. Suradnja će se nastaviti tako što će svako dijete koje je "radilo" ptičju kućicu promatrati jesu li se ptice pojavile.

Cilj projekta je približiti prirodu najmladjim stanovnicima našeg grada i educirati ih o njenoj važnosti i čuvanju, a time jačati svijest o očuvanju okoliša.

Link za foto-galeriju

Tematski park "Ginko"
Autor: Nataša Belić, 14. 10. 2019.

Link za foto-galeriju