« Ožujak 2024 »

Tjedan dobre dječje knjige 2019
Autor: Nataša Belić, 7. 4. 2019.

Tjedan koji slavi radost čitanja,

čaroliju stvaranja i užitak

svakovrsne igre.

I dječju knjigu, onu koja golica

um, na lice nanosi osmijeh, a

grije iznutra.

Namijenjena svoj djeci i

odraslima koji zaboravili biti

djeca nisu!

(iz programske knjižice povodom obiljezavanja Tjedna dobre dječje knjige)

Obilježavanje Tjedna dobre dječje knjige otvoreno je predstavom Teatra Oz “Mrav, mrav, mrav i cvrčak” koja se održala u sportskoj dvorani naše škole. Predstavu su gledali predškolci obližnjih vrtića i naši učenici prvih razreda.

U utorak, 2.travnja, u Dječjem odjelu Stribor održano je druženje s slovenskom književnicom Desom Muck, jednom od najpoznatijih autorica s naših područja. Književnica je pričala o čitanju, pisanju i glumi te rado odgovarala na postavljena pitanja učenika 2.a i 2.b razreda. Susret su vodile članice čitateljskog kluba Mali knjigoljupci.

Književnica je rodjena 1955. u Ljubljani. Prije nego śto se posvetila pisanju, radila je razne poslove poput ilustriranja, glume, njegovanja djece s invaliditetom, čak je bila i navijačica. Autorica je serijala o Anici koje su prevedene na hrvatski jezik. Dobitnica je mnogih nagrada za knjige i radiodrame.

U četvrtak, 4.travnja u Dječjem odjelu Stribor predstavljena je nova knjiga “Vera među knjigama”. Spisateljica Davorka Premec i ilustratorica Vanda Čižmek razgovarale su s učenicima 1.b i 1.c razreda. Predstavile su glavni lik uz pomoć lutke, uključile učenike u čitanje i dramatizaciju pojedinih dijelova teksta te ih počastile bombonima za uspješno sudjelovanje u kvizu s pitanjima o knjizi.

U petak, 5.travnja u Dječjem odijelu Stribor učenici 1.a razreda sudjelovali su U ritmu slasne stihobasne, s autoricom Dijanom Merey Sarajlijom. Spisateljica živi i stvara u Zagrebu, a poznata je po svojim duhovitim "stihobasnama"  koje imaju snažne poruke.  Našim prvašima pripremila je interaktivnu radionicu u kojoj su mukali, kokodakali i njištali.

Tjedan dobre dječje knjige 2019
Autor: Nataša Belić, 7. 4. 2019.

Tjedan koji slavi radost čitanja,

čaroliju stvaranja i užitak

svakovrsne igre.

I dječju knjigu, onu koja golica