Svečana dodjela nagrada na temu vatrogaststva i zaštite od požara
Autor: Nataša Belić, 29. 6. 2016.

Gradska vatrogasna zajednica Rijeka u suradnji s Odjelom gradske uprave za odgoj i školstvo Grada Rijeke tradicionalno raspisuje natječaj za izradu literarnih i likovnih radova učenika osnovnih škola Grada Rijeke na temu vatrogastvo i zaštita od požara.
Ovogodišnja dodjela nagrada bila je u našoj školi. Svečanoj dodjeli prisustvovali su zamjenik gradonačelnika Grada Rijeke gospodin Miroslav Matešić, pročelnica Odjela za školstvo gospođa Sanda Sušanj, pročelnik Odjela za gradsku upravu i samoupravu gospodin Mladen Vukelić, gospodin Hinko Mance, zapovijednik JVP Grada Rijeke te  te predstavnici vatrogasne zajednice, osnovnih škola, medija i nagrađeni učenici s mentorima/mentoricama.
Nakon pozdravnog govora ravnateljice škole prisutne je pozdravio dogradonačelnik Miroslav Matešić i predstavnik JVP Hinko Mance.
Program su vodili članovi kazališno-glumačke skupine MIM, a za glazbeni dio bili su zaduženi članovi instrumentalne skupine te vokalna skupina Eutherpa.
Pobjednike literarnog stvaralaštva proglasila je predsjednica povjerenstva gospođa Sonja Damašek- Padjen, a nagrade je uručio gospodin Mladen Vukelić. Prvonagrađeni literarni rad je pročitan nakon čega je slijedilo proglašenje najuspješnijih likovnih radova. To su učinile gospođa Sanda Sušanj i gospođa Ornella Boseglav, predsjednica povjerenstva za likovno stvaralaštvo.
Bio je to trenutak koji je izazvao zadovoljstvo stoga što su prvonagrađeni i drugonagrađeni učenici iz naše škole: 1. mjesto u kategoriji nižih razreda osvojio je Luka Jemrić, 4. b (mentorica Svijetlana Brnabić), 1. mjesto u kategoriji viših razreda osvojila je Ena Milih,   8. b, a 2. mjesto Filip Jurić, 6. a (mentor Ivan Mrakovčić).
Prije odlaska na domjenak, prisutni su mogli razgledati izložene likovne i literarne radove.

Foto-galerija

Svečana dodjela nagrada na temu vatrogaststva i zaštite od požara
Autor: Nataša Belić, 29. 6. 2016.

Foto-galerija