« Ožujak 2024 »

Projekt "Školski trg"
Autor: Karmen Turk, 10. 4. 2015.

Poštovani učenici i roditelji,

željeli bismo vas obavijestiti da je naš projekt „Školski trg“ – uređenje Trga Ivana Klobučarića ispred Osnovne škole Nikola Tesla odobren unutar programa Lokalnog partnerstva Grada Rijeke i da mu je dodijeljeno 20.000 kuna.

Prema prijedlogu, Projekt predviđa nekoliko glavnih aktivnosti:

• oblaganje betonskih istaka drvenom oblogom – što podrazumijeva nabavku građe, premazivanje zaštitom, montažu i tu se očekuje volonterski rad roditelja
  • oslikavanje partera Trga – uključit će se djeca sa svojim idejama u organiziranom radu s učiteljima Škole
  • uređivanje zelenih površina postavljanjem viših rubnjaka ( i slični sitniji radovi na Trgu)
  • izrada idejnog rješenja privremenog uređenja Trga – koju će izraditi članovi Društva arhitekata Rijeka u suradnji s učenicima i učiteljima na/u radionicama; ovim će se rješenjem dati konačna slika privremenog uređenja Trga koju ćemo, nadamo se, realizirati unutar nekoliko sljedećih godina.

U provedbi Projekta važna nam je pomoć svih učenika i roditelja u volonterskom radu i prikupljanju donacija. O svim aktivnostima Projekta  bit ćete obavještavani preko svojih razrednika i weba Škole, a u svibnju očekujte poziv na volontersku radnu akciju u suradnji s MO Školjić na Trgu.