« Ožujak 2024 »

Dodijeljene nagrade za najbolji likovni rad on line projekta Sportske lektire
Autor: Nataša Belić, 8. 6. 2020.

U petak, 5.6.2020.g , u vijećnici Grada Rijeke održan je prijem uz dodjelu prigodnih nagrada najuspješnijim sudionicima likovnog natječaja održanog u sklopu online programa Sportska lektira, te njihovim mentorima.

Svakog tjedna provedenog u karanteni, bez škole i prijatelja, naši su učenici  s nestrpljenjem očekivali Sportsku lektiru. Naime, nakon što je zbog epidemije obustavljena nastava, onemogućeno je i čitanje sportske lektire u školama, stoga je Riječki sportski savez prilagodio program na način da djeca  mogu on line pratiti ilustracije i slušati sportske priče. Djeci osnovnih škola Grada Rijeke pripremljeno je 8 knjiga: Makata Taka Hela, Nježan put, Snježna kraljica, Igranje s vjetrom, Gospođica Hoppla, Igre bogova, Spretni Leon i  Veliki Sergej.

Pokrenut je i likovni natječaj u kojem su učenici nižih razreda osnovnih škola Grada Rijeke i Primorsko-goranske županije dostavljali likovne radove inspirirane sportskom lektirom

Nagrađeni učenici i mentori naše škole za najbolji likovni rad  su:

Tisa Štefanić, 1.a – mentor Marijana Vižentin Miknić za priču „Spretni Leon“.

Ema Antonić, 4.a – mentor Klara Stojaković  za priču „Igre bogova“.