« Ožujak 2024 »

Treći razredi na Brijunima
Autor: Nataša Belić, 29. 5. 2019.

U srijedu, 22. svibnja 2019. g. učenici trećih razreda u pratnji svojih učiteljica, Vesne Mikjel, Klare Stojaković, Martine Crnković, Svijetlane Brnabić te školske knjižničarke Anđelke Tutek posjetili su NP Brijuni i Labin.

U Fažani smo se ukrcali u brodicu koja nas je prevezla do NP „Brijuni“ i to Velikog Brijuna. U pratnji vodiča upoznali smo biljni, životinjski svijet, kulturno- povijesne znamenitosti ovog dijela nacionalnog parka pa smo tako posjetili: Safari park, Staru maslinu, Kastrum, Rimsku vilu u uvali Verige, Kuću za brodice, Živu vodu, Titov muzej i njegov cadilac, upoznali papigu Koki koja je učenike oduševila i još mnogo toga. Nakon obilaska Brijuna autobusom smo se uputili u Labin. Dolaskom u Labin prošetali su Starim gradom, posjetili Narodni muzej Labin – zavičajni muzej kroz koji nas je provela i sa svim zbirkama upoznala muzejska djelatnica ( lapidarij, zbirke: arheološka, etnografska, galerijska, kulturno-povijesna, rudarska, radničkog pokreta). Potom smo obišli i Župnu crkvu Rođenja Blažene Djevice Marije te se uputili prema Parku skulptura Dubrova.  Prošetali smo parkom, pogledali skulpture, poigrali se i odmorili i na kraju  krenuli prema Rijeci.

U Rijeku su se vratili  umorni ali sretni i veseli, puni dojmova i novih iskustava.