Razredna zastava 3.b!!!
Autor: Nataša Belić, 19. 5. 2019.

Veselju nije bilo kraja, kada su učenici III. b saznali vijest: „ Osvojili smo 1. mjesto!“. Naime učenici III. b sudjelovali su na međupredmetnom Profilovom likovnom natječaju PREDSTAVLJAM SE SVIJETU u kategoriji Lice moga razreda – zastava. Na likovni  natječaj  pristiglo je 1400 radova iz 220 škola širom Hrvatske a u  kategoriji Lice moga razreda – zastava pristiglo je 68 razrednih zastava i među njima, razredna je zastava III. b PRVA. Ovako glasi osvrt stručno-učiteljskog žirija:

Nagrade u kategoriji Lice mog razreda – razredna zastava za razrednu nastavu

1. nagrada: Učenici 3.b razreda OŠ Nikola Tesla, Rijeka, mentorica: Svijetlana Brnabić

„Prvonagrađena zastava uspješno prikazuje vizualni identitet 3.b razreda.  Učenici su izvrsno savladali likovne ishode i likovno-tehničku izvedbu ovog zahtjevnog zadatka. Na bijeloj podlozi u kombiniranoj tehnici, crvenom bojom ističe se razred oko kojeg je prikazano sedam dječjih likova u različitim aktivnostima. Figure učenika simboliziraju interese cijelog razreda i potrebu za stjecanjem znanja, učenjem i izražavanjem kreativnosti. Na likovno zanimljiv način crvenom bojom, imena svih učenika koji su sudjelovali u izradi zastave, ukrašavaju rub zastave.“

Organizatori  natječaja pokrenuli su i Veliku virtualnu galeriju u kojoj se mogu vidjeti svi natječajne radove te glasati za radove.