Projekt "Želimo vježbati vid"
Autor: Nataša Belić, 7. 12. 2018.

Udruga „I djeci s ljubavlju“ je 2017 .godine je pokrenula nacionalni projekt „Želimo vježbati vid“ pod Pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde -Grabar Kitarović.

Nizom aktivnosti koje su pokrenuli za cilj je senzibilizacija javnosti o očuvanju vida. Na području PGŽ ne postoji opremljen kabinet koji vrši probir i terapije za djecu od rođenje do 12 godine. Cilj programa je otvaranje kabineta za vježbanje vida u Rijeci te prevencija slabovidnosti na području PGŽ.

Tijekom proteklih godina udruga je djelovala na humanitarnoj bazi, prikupljenim vlastitim sredstvima uz potporu Primorsko- goranske županije ,Grada Rijeke te sponzora uz rad volontera kupovali smo medicinsku aparaturu i to svake godine za jednu Ustanovu u kojoj borave djeca u PGŽ.

Želja im je da se uključe djeca i mladi iz cijele Hrvatske, kako bi se osvijestila važnost o očuvanju vida od najranije mladosti.

Kako bi predstavili projekt u našoj školi organizirali su predstavljanje projekta prikazivanjem edukativnog crtanog filma “Otvori oči” učenicima 2.a i 2.b razreda. Prikazivanje crtanog filma usmjereno je prvenstveno na djecu od 6 do 11 godina kako bi ih, na zabavan način, educirao o prevenciji poremećaja vid ate podigao svijest o brizi za naše oči.

Djeca mogu nakon odgledanog filma odgovarati na niz poučnih pitanja, uz pratnju svojih roditelja.

Na kraju su učenici uključeni u projekt dobili naljepnice s likovima iz crtanog filma kao uspomena za sudjelovanje.