Susret s Bojanom Meandžijom, hrvatskom književnicom
Autor: Karmen Turk, 28. 11. 2018.

PRIČA O ŽIVOTU I PISANJU NA POSEBAN, BOJANIN NAČIN

U studenome, mjesecu knjige, posjetila nas je spisateljica Bojana Meandžija i uljepšala nam dan. Učenicima sedmih razreda predstavila je svoju knjigu „Trči! Ne čekaj me“.

Posebnost njezinog predstavljanja knjige bila je to što je knjiga autobiografija, govori o njezinom životu i osjećajima koje proživljava kao dijete koje se slučajno i nezasluženo našlo u ratu. Dopuštala nam je da se stavimo na njezino mjesto, da se probamo osjećati kao ona u tom trenutku. Puštala nam je audiosnimke koje je sama zabilježila zadnjeg dana rata - dana kada se njezin život pokušao vratiti na staro poznato mjesto, kada je pokušala udahnuti novi osjećaj sigurnosti, onaj koji joj je već dugo vremena bio nepoznat.

Na kraju nam je i ponestalo vremena za sve što smo htjeli podijeliti jedni s drugima... Jedan sat za ovakav književni susret uistinu nije bio dovoljan. Obećala nas je posjetiti drugi put, a mi smo joj sa sigurnošću obećali da ćemo pročitati knjigu i javiti joj svoje mišljenje.

Draga Bojana, hvala Vam što ste došli i nadam se da ćemo imati priliku vidjeti Vas još jednom u nekoj drugoj zgodi ili na predstavljanju neke druge knjige!

Zoe Piškor, 7. b