Vrisak 2018.
Autor: Nataša Belić, 24. 5. 2018.

Učenici 4.b i 4.c razreda su dana 17. svibnja, u sklopu programa riječkog sajma knjiga “Vrisak”, posjetili dječji odjel Gradske knjižnice Rijeka  Stribor, gdje su sudjelovali na predstavljanju knjige terapeutskih priča za djecu, “7 putovanja” koju su predstavili autori Petra Kapović Vidmar i Mauro Lacovich, jedan od ilustratora, Leon Vidmar, te gospodin Silvano Frančišković, predstavnik izdavačke kuće.  Na samom početku predstavljanja knjige, učenicima se obratio izdavač, predstavio izdavačku kuću Uliks te u razgovoru s učenicima pokušao približiti proces nastajanja jedne knjige, od trenutka ideje do trenutka izdavanja. Autori su rekli nešto o sebi i pisanju priča, te kako su ih one spojile. Učenike je zanimalo koliko vremena je potrebno da se priča napiše, od kuda su autori crpili ideje i koje su i njima samima omiljene priče. Ilustrator Leon Vidmar, sin autorice priča i učenik 3.razreda OŠ-SE Dolac, prisjetio se samog procesa nastajanja ilustracije i ispričao nešto o zajedničkom radu s ostalom djecom ilustratorima za vrijeme priprema izdavanja knjige.

Kako bi potvrdili činjenicu da svatko može smisliti priču, te kako je to zabavno činiti u skupini, autori su pripremili za učenike zabavnu aktivnost. Učenici su u skupinama dobili početak jedne priče koju su u zadano vrijeme zajednički osmislili te na kraju susreta ispričali prisutnima. Susret  je završio uz maštovite i sjajne priče.