« Ožujak 2024 »

PROJEKT ZA CJELOVITO UČENJE “NINA I TINO - TAJNE MUDRIH SOVA“
Autor: Nataša Belić, 21. 5. 2017.

Učenici 3.b  rado su se odazvali na poziv za sudjelovanje u  projektu za cjelovito učenje “NINA I TINO - TAJNE MUDRIH SOVA“ koji se odvijao tijekom školske 2016./17.godine.

Učiteljice su, na zadovoljstvo učenika, redovito odvajale vrijeme za rješavanje zadataka u radnoj bilježnici “NINA I TINO - TAJNE MUDRIH SOVA“. Zadaci različitih oblika i težina, osmosmjerke, sudoku, mozgalice ili tablice i grafikoni, nadograđivali su obrađene sadržaje propisane nastavnim planom i programom za treći razred. Posebno su nas zabavljali zadaci procjena ili mjerenja, primjerice duljine kosa među učenicima, te stvaranje recepata šašavih jela preračunavajući količine navedenih sastojaka. Povezanost nekoliko nastavnih predmeta u pojedinim zadacima savršeno su zaokružili obrađene i uvježbane sadržaje.

Zabavni zadaci pomogli su nam da zadovoljimo potrebu za učenjem kroz istraživanje, povezivanje, procjenjivanje i zaključivanje. Učenici su učili na zabavan i funkcionalan način, stvarajući nova uporišta za nova učenja dok su učiteljice tako provodile usustavljivanje sadržaja te istovremeno osnažile učenike u razvoju procesa cjelovitog učenja.

Kviz znanja, koji smo s nestrpljenjem dočekali 17.5.2017. u 12.30, obećavao je nagradu svakom sudioniku kao i posebnu nagradu jednom učeniku u razredu koji postigne najbolji rezultat.

Pregledom testova, najbolje je znanje pokazao naš učenik Ivan Vukušić koji je osvojio diplomu i majicu s maskotama projekta – mudrim sovama. Ostali učenici su dobili nagradu za sudjelovanje i diplomu.

Učiteljice i učenici 3.b zadovoljni su s ovogodišnjim sudjelovanjem u projektu te se nadaju da će i iduće godine moći ponoviti ovo vrijedno iskustvo te se nadaju još boljim rezultatima na kvizu.

učiteljice Jelena Jukić i Petra Kapović Vidmar

Foto-galerija