« Ožujak 2024 »

Posjet Tehničkom fakultetu
Autor: Nataša Belić, 27. 4. 2016.

Dana 20. travnja 2016.godine, 4.a razred posjetio je Tehnički fakultet u Rijeci. Nakon vožnje autobusom, na autobusnoj stanici dočekali su nas tata naše učenice Lane i mama naše Klare. S njima smo krenuli do dvorišta fakulteta gdje nas je dočekao voditelj tehničke službe, gospodin Nevio, koji nam je objasnio čemu služi sidro koje se nalazi ispred fakulteta.

Zatim smo ušli u unutrašnjost fakulteta, gdje smo obišli hodnike i vidjeli studente koji su se okupljali prije predavanja. Ušli smo i u jednu od najvećih predavaonica i malo je razgledali.

U toj prostoriji studenti slušaju predavanja profesora predavača i gledaju bilješke na velikom platnu, koje projektira projektor. Objašnjeno nam je i da ukoliko je potrebno više prostora, zid predavaonice se može rastvoriti i tako nastane veća predavaonica (za veći broj studenata).

Najzanimljiva prostorija na fakultetu bio nam je laboratorij u kojem su razni strojevi. Na kraju našeg obilaska obišli smo i formulu koju su u cijelosti izradili studenti fakulteta. U njoj smo se svi fotografirali.

Roditelji naših prijatelja iz razreda iznenadili su nas najboljim palačinkama kojim smo se počastili u kantini fakulteta. Predsjednica našeg razreda se u ime cijelog razreda  zahvalila našem domaćinu i dekanu koji nam se tada pridružio, te smo ih darivali pjesmom.

Na izlazu iz fakulteta vidjeli smo još i solarne ploče, te su nas tamo darivali prigodnim poklonima koji će nas podsjećati na ovaj prelijepi susret s Tehničkim fakultetom.

Karla Jukić, 4.a

Foto-galerija