« Ožujak 2024 »

Poziv na projekt "Izrada apartmana za ptice"
Autor: Nataša Belić, 8. 3. 2016.

Prirodoslovni muzej Rijeka
vas poziva da sudjelujete u novom projektu

IZRADE APARTMANA ZA PTICE

u subotu, 12. ožujka 2016. godine s početkom u 10:00 sati
u prostoru Muzeja (Lorenzov prolaz 1)

Jeste li ikada htjeli pomoći pticama, napraviti im kućicu i/ili ih hraniti? Jeste li ikada poželjeli nakratko postati ornitolog i proučavati što se događa s tim čudesnim letećim bićima? Ako jeste, ali niste bili sigurni kako im pomoći, sudjelujte i vi u izradi gnijezdilica.

Dođite, družite se s nama, zabavite se i aktivno sudjelujte u povećanju smještajnih kapaciteta i pronatalitetnoj kampanji za stalne stanovnike neba iznad našeg grada, kao i za one koji ovuda prolaze u sklopu balkanske migracijske rute!
Prirodoslovni muzej Rijeka započinje s novim projektom u obliku izrade GNIJEZDILICA ZA PTICE. Cilj projekta je upoznati javnost na koji način možemo zajednički sudjelovati u zaštiti ptica, na što sve trebamo paziti prilikom izrade gnijezdilica, gdje ih smijemo, a gdje ne smijemo postaviti. Sudionici projekta imat će priliku pronaći odgovore na svoja pitanja, nadograditi postojeće znanje, ali i družiti se kroz zanimljive edukativne aktivnosti.

U prvoj fazi projekta izrađene GNIJEZDILICE ZA PTICE će svoje mjesto pod suncem pronaći u Parku Vladimira Hosta, smještenog u neposrednoj blizini Muzeja gdje će javnost zajedno s djelatnicima Muzeja pratiti i proučavati što se događa u životu ptica. Druga faza projekta namijenjena je izradi gnijezdilica koje će sudionici moći postaviti na vlastitom balkonu, u vrtu ili obližnjem parku.

Izrada gnijezdilica za ptice, u kojoj mogu sudjelovati djeca, mladi i odrasli, odvijati će se u subotu 12.ožujka 2016. godine s početkom u 10 sati u prostoru Muzeja.

Napomene:

radionica je besplatna, ali je OBAVEZNA PRIJAVA putem telefona 051/553-669, 553-674 ili mailom na anita@prirodoslovni.com, radnim danom od 8:00 do 16:00 sati
prijave se primaju do 11.03.2016.
radionice su namijenjene djeci, mladima i odraslima
uz djecu je nužna prisutnost roditelja
broj polaznika je ograničen
u izradi jednog apartmana sudjelovati će više osoba

Na ovom linku možete skinuti opis projekta u PDF formatu.

Veselimo se vašem dolasku!

Kontakt:
Anita Hodak,